20 nieuwe vakkampioenen gekroond op Skills The Finals

20 vmbo-finalisten mogen zich vandaag vakkampioen van Nederland noemen. Op donderdag 20 maart vond Skills The Finals plaats in RAI Amsterdam. Hier streden 162 vmbo-finalisten in duo's om de beste te worden in hun vakgebied. Na succesvolle voorronden en regiokwalificaties plaatsten zij zich voor het Nederlands kampioenschap. Uiteindelijk mogen 20 finalisten en 1 regio-team zich nu Nederlands kampioen noemen. Daarnaast bezochten duizenden jongeren de LOB Experience. Door middel van meer dan 100 activiteiten probeerden zij verschillende beroepen uit om zich op een leuke en interactieve manier te oriënteren op hun studiekeuze.

Bekijk alle vmbo-kampioenen per vakgebied

Beroepen ontdekken bij LOB Experience

Naast de vakwedstrijden bezochten duizenden jongeren de LOB Experience. Door middel van meer dan 100 activiteiten konden zij verschillende beroepen uitproberen om zich op een leuke en interactieve manier te oriënteren op hun studiekeuze. Zo konden jongeren bij de NOS een video presenteren van NOS Stories, bij HAAS in een échte F1-auto zitten en een houten kunstwerk van de Nachtwacht van dichtbij bekijken. Daarnaast werd ter gelegenheid van de viering van 750 jaar Amsterdam het Festival van de Amsterdamse Keuken 750 georganiseerd waar jongeren zelf de keuken in mochten.

Staatssecretaris Mariëlle Paul bezoekt The Finals

Staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs en Emancipatie) kwam persoonlijk langs om de vakwedstrijden van dichtbij te bekijken en in gesprek te gaan met jongeren, juryleden en andere betrokkenen. Na afloop van de rondleiding is staatssecretaris Paul erg onder de indruk: "Ik vind het mooi om te zien hoe geconcentreerd de leerlingen bezig zijn. Dat kan variëren van iets frezen, een vinger verbinden tot een band repareren. Die toewijding is heel inspirerend. Ik hoop dat ze ook heel erg trots zijn op zichzelf, want het is ontzettend knap en mooi wat ze doen."

Bij Skills The Finals staat het ontdekken van interesses en talenten centraal. Staatssecretaris Paul vindt het belangrijk dat jongeren de mogelijkheid krijgen passend onderwijs te volgen, waar hun talenten optimaal kunnen ontwikkelen. “Daardoor krijgen ze nog meer zelfvertrouwen en dat zorgt ervoor dat je uiteindelijk dus ook trots bent op jezelf. Dat gaat je helpen om een mooie plek in de samenleving te vinden. Bovendien, als je iets doet waar je goed in bent dan beleef je daar vaak ook heel veel plezier aan”.

De staatssecretaris ging zelf ook aan de slag met een van de wedstrijdonderdelen van de vakwedstrijd Bouwen, Wonen & Interieur. Ook freesde ze haar eigen naam en het logo van Skills The Finals op een houten bord.

VorigeTrump tekent bevel om ministerie van Onderwijs te sluiten
VolgendeCrypto in de klas: hoe docenten leerlingen kunnen voorbereiden op de digitale economie
Reacties (0)

Er zijn bij dit artikel nog geen reacties geplaatst

Laat een reactie achter